Технологія

Дерев'яний будинок зі зрубу є одним з найбільш комфортних і зручних для життя людини. Про переваги дерев'яного будинку зі зрубу можна говорити нескінченно. До основних з них відносяться - Екологічність і комфортність для проживання.

Деревина має унікальну будову - усередині неї на клітинному рівні відбувається постійний повітрообмін. Стіни дерев'яного будинку постійно "дихають". У Вашому заміському будинку, побудованому зі зрубу, завжди буде підтримуватися оптимальна вологість і кисневий баланс. Крім того, природні властивості дерева дуже сприятливо впливають на здоров'я проживаючих у дерев'яному будинку людей.

- Тепло. За рахунок низької теплопровідності дерева (в 3-5 разів менше, ніж у цегли) у будинку з колоди взимку тепло, а влітку прохолодно. Стіни з колоди не вимагають додаткової теплоізоляції навіть у найсуворіших умовах.

- Естетичність. За красою складно знайти щось більш природне і відповідне для заміського або дачного будинку, ніж оброблена поверхня натуральної деревини з її неповторним малюнком.

 

Будинок з дикого зрубу

Однак, всі перераховані вище достоїнства розкриються повною мірою тільки за умови, що на всіх етапах будівництва будинку зі зрубу будуть виконуватися технологічні вимоги, вироблені багатовіковою історією дерев'яного будівництва і необхідні для отримання дійсно якісного дерев'яного будинку. На цій сторінці ми розповімо про те, як відбувається процес будівництва дерев'яного будинку зі зрубу ручної рубки при виконанні будівництва нашою фірмою.

Для того, щоб побудувати добротний дерев'яний будинок, потрібен добірний хвойний ліс. Колоди хвойних порід деревини відрізняються рівною і щільною внутрішньою структурою, а також високою повітропроникністю. При цьому теплопровідність такої деревини близька до нуля, а значить будинок завжди буде зберігати тепло і затишок. У Карпатах виростають кращі екологічно чисті ліси хвойних порід (сосна, ялина і смерека), найбільш підходящі для рубки дерев'яних будинків і бань. Деревина менш схильна до впливу факторів, які забруднюють навколишнє середовище. Стовбур у цих дерев більш довгий і рівний, що дозволяє рубати зруби великих розмірів не застосовуючи «стичних» колод. Важливою перевагою є екологічність і низький природний радіаційний фон нашого лісу, що сприятливо впливає на організм людини.

Майстри відводять ділянку в лісах хвойних порід. Ця процедура дуже важлива, адже потрібно підібрати рівний кругляк приблизно від 23 до 32 см в діаметрі. Потім цей ліс валять вальщики і перевозять трактором на майданчик, спеціально відведений для окорки і рубки зрубів.

 

 

Валка лісу

Деревина, призначена для рубки зрубу, не повинна бути хворою грибком. Для перевірки колоди уважно обстукують обухом сокири, при цьому повинен лунати чистий і ясний звук. Бригада майстрів по рубці виробляє зачистку деревини, тобто окорює сокирою. Також зачистку можна провести струганком (це старовинний інструмент майстрів схожий на серп, після зачистки струганком деревина буде більш чиста і біла) або електрорубанком (після обробки рубанком колоди стають рівними і чистими, схожими на оцилиндровані. Однак при цьому, на відміну від оциліндрованих колод, всі захисні шари дерева зберігаються).

Тут слід зазначити, що обробку електрорубанком ми виробляємо на майданчику перед рубкою зрубу (за допомогою дизельних електростанцій), що дозволяє забезпечити більш щільне прилягання колод у зрубі одна до одної.

 

 

Розмітка «скрайбером»

Потім майстри по проектних розмірах зрубу будинку відпилюють заставні колоди, з яких буде зрубаний перший вінець. Він буде товщий по діаметру, ніж інші колоди. Це робиться для того, щоб нижній вінець довго не гнив. Потім з усього окореного лісу майстри за діаметрами підбирають колоди для наступних вінців. При рубці необхідно дуже ретельно стежити за геометрією зрубу, щоб не допустити перекосів. Для того, щоб колоди в зрубі щільно прилягали одна до одної, розмітку врубок виконують спеціальним інструментом - "скрайбером".

 

 

 

Випилювання чашки та пазу

Викреслюється паз колоди і замок в кутах зрубу. Замок зазвичай виконується в «чашу». Після розмітки випилюється і робиться замок і паз колоди.

Для витримування вертикальності стін використовується «рівень». Після того, як закінчують рубку останнього вінця, на кутах наноситься розмітка - по ній зруб збирається безпосередньо на місці будівництва.

 

 

 

 

Збірка зрубу в лісі

Після того, як зруб зрубаний на нашому майданчику, його розбирають і автомобільним транспортом доставляють на ділянку замовника. Тут, на місці будівництва, зруб збирають на фундамент, але вже з прокладкою в пазах утеплювачем. Утеплювач, як правило, використовується льон (джут).

Коли зруб повністю зібраний, проводиться монтаж покрівлі, а також установка чорнової підлоги. У такому вигляді зруб повинен простояти 6-9 місяців. Така перерва в будівництві обумовлена тією обставиною, що при висиханні колод зруб сідає, що в свою чергу призводить до пошкодження димових труб, вікон, дверей, появі щілин та тріщин.

Після усадки зрубу проводяться такі види робіт: влаштування підлоги, стелі, перегородок, обшивка мансарди і веранди, установка дверей і вікон. Варіантів внутрішньої обробки безліч, тому не будемо докладно на ній зупинятися.

Тут ми перерахували основні етапи будівництва будинку зі зрубу ручної рубки, при виконанні яких Ваш будинок стане для Вас надійним і комфортним житлом на багато років.

 

Також ми виконуємо будівництво будинків з оциліндрованої колоди та профільованого брусу.

 

Оциліндрована колода

Оциліндровка колоди проводиться на високоякісному обладнанні, що дозволяє отримувати максимально гладку поверхню з допусками по геометричних розмірах +/- 1 мм.

Обладнання дозволяє виготовляти оциліндровані колоди наступних діаметрів: від 140 мм до 240 мм і довжиною до 6100 мм, зарізка чашок може проводиться під кутом до 135 градусів.

Найбільш поширений діаметр колоди для будівництва будинків постійного проживання - 220 мм. Висока точність виготовлення дозволяє уникнути характерного для звичайних колод чередування в обов'язковій послідовності комель до вершини і їх копіткої підгонки один до одного як в дикому зрубі. А завдяки однаковому діаметру й високій якості обробки поверхонь оциліндровані колоди не вимагають обробки.

 

 

Види профільованого брусу

Профільований брус виготовляється, як правило, прямокутної або D-образної форми з пазами для з’єднання. Усе виготовляється на сучасних високоточних верстатах, що дає змогу швидко і якісно змонтувати будинок. Він має чудовий вигляд як зовні так і в середні. Проте дає незначну усадку і потребує якісної дорогої сировини. Ми пропонуємо нашим клієнтам будинки з брусу товщиною від 90 до 200 мм.

Дерев'яні будинки з оциліндрованих колод і профільованого брусу мають дуже привабливий і стильний вигляд, а найголовніше - доступну ціну!

 

 

 

kleybrus3Клеєний брус

Клеєний брус - це універсальний екологічно чистий матеріал, який володіє усіма якостями натуральної деревини.Будівництво споруд із нього вважається швидким і нескладним завдяки використанню стандартних заготовок.

Навідміну від дерев'яного, поверхня клеєного брусу більш плоска, рівна й гладка. Вона не потребує додаткової обробки – як зовні, так і всередині. Конструкції із нього не вимагають довготривалої усадки, не тріскаються й не деформуються. У будинку із клеєного бруса завжди комфортно й тепло, бо цей матеріал відзначається чудовими звуко- й теплоізоляційними властивостями.

Оскільки клеєний брус піддають примусовому сушінню й просочують спеціальним антисептичним препаратом, то він стає дуже міцним і стійким до вологості й різких перепадів температур.На ньому не з’являються грибок і цвіль.

Так як під час виробництва застосовують екологічно безпечний клей, цей матеріал не виділяє токсичних речовин ні у процесі зведення, ні під час експлуатації будівлі у майбутньому.  

Яндекс.Метрика